Szczawnica

Szczawnica - Noclegi 

W Szczawnicy warto spędzić trochę więcej czasu, dobrze jest zarezerwować tu nocleg. Wybór jest duży: znajdziemy tutaj kwatery prywatne jak i dobrze wyposażone apartamenty. Noclegi poza sezonem można znaleźć już od 35 zł, polecamy jednak nieco droższe apartamenty.

Noclegi w apartamentach dają dużo swobody i pozwalają dobrze wypocząć. Znajdziemy w nich większość udogodnień znanych z naszych domów i mieszkań: pralka, zmywarka, lodówka, kuchenka - wszystko, co potrzebne jest do wygodnego dłuższego pobytu w górach. Oto kilka polecanych obiektów turystycznych, w których znajdziemy noclegi w Szczawnicy:

  •  Pokoje i apartamenty U Bartka, ul. Widok 15, Szczawnica
  •  POLARIS H R & A, Plac Dietla 12, Szczawnica
  •  Pokoje Gościnne Korusówka, Szalaya 53a (na zdjęciu obok)
  •  Willa Szarotka, Szalaya 83, Szczawnica
  •  Pokoje Gościnne Porębówka, Widok 34, Szczawnica
  •  Willa Maria, Główna 93, Szczawnica

Najciekawsze atrakcje dla turystów w Szczawnicy

Szczawnica to miejscowość uzdrowiskowa położona w Pieninach. Jest ona nazywana "królową polskich zdrojów". Szczawnica jest ciekawym kurortem turystycznym, w którym możemy znaleźć różnorodne atrakcje. 

Spływ Dunajcem

Spływ Dunajcem to niewątpliwie największa atrakcja i punkt obowiązkowy podczas pobytu w Szczawnicy. Spływ zaczyna się w Sromowcach, do których ze Szczawnicy dotrzemy spacerem, a kończy w Szczawnicy lub Krościenku. Możemy wybrać tradycyjny spływ tratwą wraz z flisakiem lub bardziej ekstremalny spływ kajakiem albo pontonem. Jest to świetna okazja do podziwiania piękna Pienin.

Wąwóz Homole

Wąwóz Homole to rezerwat przyrody, który znajduje się nieopodal Szczawnicy - w miejscowości Jaworki. Nazywany jest on najcudowniejszym rezerwatem Pienin. W drodze na Wąwóz Homole podziwiać można wiele potoków oraz ścian wapiennych. Trasa prowadząca do Wąwozu jest prosta, dlatego śmiało można wybrać się w nią z dziećmi. Odwiedzenie Wąwozu Homole jest polecane szczególnie jesienią - kolory drzew sprawiają, że wygląda on wtedy najpiękniej.

Plac Dietla 

Plac Dietla znajduje się nieopodal centrum Szczawnicy. Warto przyjrzeć się tam ciekawym budynkom oraz fontannie z rzeźbą "Kobieta z dzbanem". Na placu Dietla znajduje się także Pijalnia Wód Mineralnych, gdzie skosztować można sześciu rodzajów wód mineralnych. Plac robi ogromne wrażenie szczególnie po zmroku, gdy jest pięknie oświetlony.

Promenada nad Grajcarkiem

Promenada nad Grajcarkiem jest jednym z najdłuższych deptaków w całej Polsce. Wiedzie ona wzdłuż rzeki Grajcarek. Jest to świetne miejsce na spacery rekreacyjne, ucieczkę od centrum miasta, a także dotarcie do przystani flisackiej.

Palenica

Palenica jest szczytem, u którego podnóża leży Szczawnica. Z jej szczytu możemy podziwiać Pieniny oraz Beskid Sądecki. Na Palenicę możemy dostać się pieszo lub wjechać na nią wyciągiem krzesełkowym. Zimą Palenica staje się prawdziwym rajem dla narciarzy.

Park Górny

Park Górny im. Adama hrabiego Stadnickiego znajduje się dość blisko Placu Dietla. Jest to piękne miejsce na rekreacyjne spacery. w Parku Górnym podziwiać możemy wiele rzeźb i pomników, a także Kaplicę Zdrojową oraz Inhalatorium. Park Górny jest też miejscem idealnym do podziwiania roślinności - znajduje się tam wiele gatunków krzewów i drzew.

Szczawnica na zdjęciach

© 2021 zielenwkrakowie.pl