Zakopane

Atrakcje i noclegi

Zakopane inaczej nazywane jest zimową stolicą Polski. Nic dziwnego więc, że w to miejsce uwielbiają przyjeżdżać zarówno turyści, jak i największe sławy skoków narciarskich i innych sportów zimowych. Atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć odwiedzając miasto, nie brakuje.

Zakopane oferuje liczne noclegi dla turystów chętnie spędzającym tam wakacje czy urlop. Czego można oczekiwać, rezerwując noclegi w Zakopanem i okolicach? Wiele zależy od naszego wyboru. Baza noclegowa Zakopanego jest bardzo rozbudowana i dostosowana do turystów poszukujących różnych form noclegu: pokoje gościnne, apartamenty, pensjonaty, domki w górach - żeby tylko wspomnieć o najważniejszych.

Te najpopularniejsze noclegi w Zakopanem rezerwowane są ze sporym wyprzedzeniem, szczególnie jeśli chodzi o najbardziej atrakcyjne terminy takie jak wakacje, długie weekendy, ferie czy święta. Jeśli jednak zdecydujemy się na pobyt w Zakopanem w ostatniej chwili, ale wybieramy się na spontaniczny wypoczynek w górach, również znajdziemy miejsce do spania.

Okolica na zdjęciach

Atrakcje Zakopanego i okolicy

Biały Miś z Krupówek

Jedną z nich jest najbardziej znana ulica w Polsce. Nazwa Krupówki nie jest przypadkowa. Wcześniej w tym miejscu istniała bowiem polana o tej samej nazwie. Przechadzając się nią można podziwiać tradycyjną dla tego regionu drewnianą zabudowę. Bezpieczeństwa turystów strzeże wielki biały niedźwiedź, jeden z symboli tego miejsca. Zdjęcie z nim będzie piękną pamiątką z pobytu w Zakopanem.

Widok na panoramę Tatr

Wysokość Gubałówki sięga od 1120- 1129 m n.p.m. Z jej szczytów rozciąga się piękny widok na całą panoramę Tatr, aby tam dotrzeć można użyć własnych nóg, skorzystać z wyciągu krzesełkowego, bądź kolejki linowej.

Witaj w mysim świecie!


Myszogród to miejsce, które powinno spodobać się przede wszystkim najmłodszym. Na powierzchni 200 m2 powstał dom, w którym schronienie znalazło około 100 gryzoni z całego świata. Można tu zobaczyć m.in. myszki holenderskie, myszki rasowe brązowe, białe, długowłose, egipskie oraz myszki pigmejskie uważane za najmniejsze spośród wszystkich rodzajów. Co może być niezwykłego w ich obserwowaniu? Na przykład to, że potrafią one jeździć w wagonie pociągu, latać statkiem kosmicznym, mają swój własny stok narciarski oraz bar.

Poczuj się jak skoczek narciarski!

Skoki narciarskie dzięki sukcesom Adama Małysza, Kamila Stocha i pozostałych naszych reprezentantów są w Polsce bardzo popularne. Wiele osób marzyło, albo nadal marzy, aby choć przez chwilę poczuć się jak jeden z nich. Wielka Krokiew oferuje taką możliwość. Wszystkie zjazdy odbywają się z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Każdy chętny może wybrać jeden z trzech poziomów dopasowując go do swoich własnych możliwości. Dodatkowo uczestników umieszcza się w tubingu, który przypomina duży ponton. Odpoczywając po wszystkich emocjach zażytych na stoku warto skorzystać z usług niewielkiej kawiarenki oferującej ciepłe i zimne napoje oraz pyszne ciasto wykonane według tradycyjnej, góralskiej receptury.

Malownicze Morskie Oko

Morskie Oko to kolejny symbol Zakopanego, który koniecznie trzeba zobaczyć. Jego położenie wśród Tatr sprawia, że od tego widoku trudno oderwać wzrok. Jezioro, które kiedyś nazywane było Rybim Stawem do dnia dzisiejszego jest uważane za najważniejsze w tej okolicy. Zajmuje bowiem 34 hektarów powierzchni oraz 50 metrów głębokości. Obok Morskiego Oka wytyczono czerwony szlak, który prowadzi przez Czarny Staw, aż na szczyt najwyższej góry w Polsce. 

© 2021 zielenwkrakowie.pl